Göztepe - Fenerbahçe

Göztepe – Fenerbahçe Maçına Nasıl Gittim

İstanbul’daki maçlardan iyice sıkılmış ve artık farklı bir şehirde maç izleme istediği vardı. Fikstüre baktığımda Göztepe – Fenerbahçe maçı çok ilgimi çekti ve Göztepe’yi biraz daha araştırmaya başladım. Aslında Göztepe taraftarını tam olarak 2018-2019 sezonu Bursaspor – Göztepe maçında tanımaya başlamıştım.

Yaklaşık 1 ay önceden Göztepe’nin bilet satışlarını takibe aldım. Öncelikli olarak mı satılıyor yoksa herkes bilet alabiliyor mu diye. Araştırma sonucunda Göztepe Passo kartlara öncelik verdiğini gördüm. Biletlerin satışa çıkış günü gelmiş ben ise Göztepe passo kartı almıştım ve şansım yaver gitti ki bilet alabildim.

Göztepe – Fenerbahçe

Maç bileti aldıktan hemen sonra uçak biletimi de almıştım. Açıkçası stadın çevresine gidene kadar bir gram heyecan yoktu. Ama ne olduysa stada yaklaştıkça heyecan git gide artıyordu çünkü daha önce hiç yaşamadığım deneyimi yaşayacağımı hissetmiş gibiydim. Kale arkasından bileti almıştım ama böyle bir kale arkası beklemiyordum çünkü hep beraber zıpladıkça alttaki demirler de aynı ritimle oynuyordu. Maç öncesi futbolcuların ısınma sırasında Göz Göz Göztepe diye bir tezahürat yaptılar işte o an heyecanın zirvesini yaşamış ve o şaşkınlığımı video ’ya çekip yayınladım.

Maç başlamış ve yine her zamanki gibi sahada olanlarla değil tribünde olanları takip etmeye başlamıştım. Hatta o kadar dalmışım ki bir besteyi çekerken o sırada Göztepe gol atmıştı. Maçta da ilginç olaylar da olmadı değil ama benim ilgimi maç çekmediği için oraya pek girmek istemiyorum.

Maç bitmişti ve bende garip bir duygu vardı neden bitti ki. ? Yaşadığım heyecanı tekrar yaşamak istiyordum ve o anda bir plan daha yapmıştım Açılış Maçı.

Bazı insanlar Futbol maçlarına neden gidiyorsun boş iş vs vs vs diyorlar işte Göztepe maçından sonra bende kendimi keşfetmiştim çünkü farklı heyecanlar aramayı seviyorum. Örnek veriyorum Beşiktaş’ın 10 maçına gidersiniz 9 maçta tribün pek keyifli olmaz ama 10. Maç öyle coşkulu olur ki yaşadığınız heyecan içinize sığmaz.

Benim hikayemde buna benzer saha top oynanıyor tamam ama ya tribünde neler oluyor veya saha içinde oyuncular birbirleriyle nasıl diyaloglara giriyor. Takım oyununda bir bütün olmak zordur. Taraftar, futbolcular, teknik direktör, saha içindeki çalışanlar, kulüp çalışanları üyeleri vs vs herkes bir şeye inanıp odaklanırsa yapamayacakları şey yoktur işte bende bu heyecanı arıyorum çünkü bu heyecan çok ama çok zor bulunur.

2
0
Fikrini paylaşabilir, Yorum Yapabilirsinx
()
x