Milli Takım Maçları Neden İstanbul’da Oynanmamalı ?

Geçtiğimiz aylarda İstanbul’da milli takımımızın 3 maçı oynandı ve hepsine gittim. Bir arkadaşım Konya’daki Türkiye – Fransa maçına gittiğinde bana söylediği çok önemli bir durum vardı ; burada herkes milli takımı canı gönülden desteklemeye gitti ve hiçbir şekilde farklı takımların tezahüratları yapılmadı. Ama gel görelim ki İstanbul’da oynanınca bu durumunda aynı olmasını bekledim ama maalesef..

Türkiye – Andorra

İstanbul’daki ilk maçımız Andorra’ydı. Arkadaşlarımla beraber bilet almış ve maçın olacağı Vodafone Park a doğru yola koyulmuştuk. Etrafıma baktığım zaman  milli takım haricinde tüm takım renklerini görür oluyordum, ya  ben yanlış maça gidiyordum ya da onlar. Bunu kimileri diğer takımların kardeşliği vs olarak da nitelendirse de ben kesinlikle o gözle bakmıyorum. Çünkü kimliği Türkiye vatandaşı olan bir kişi takımların kardeşliği diye farklı takımların formalarını giyip desteklememeli.

Eğer Takımlarımızdan biri Avrupa maçı oynar ve farklı takımın taraftarı formasını giyip Avrupa’daki takımımızı desteklemeye gitse anlarım ama bu olmaz. Bu olay sadece bu maçta değil diğer 2 maçta da aynı olaylar gerçekleşti. Bazı konulardan hiç bahsetmiyorum, bir takımın taraftarları maç bitiminde tuttuğum takımın bestesini söyleyip tribünde ve dışarıda olayların yaşanmasını geçiyorum.

Türkiye – İzlanda

Milli takım maçlarımızın hemen hepsi o kadar keyifsiz geçti ki size bunu ancak aşağıdaki videonun sonunda gösterebilirim.

İstanbul’un havası bizim oyuncularımıza yaramıyor bu kesin. Bence milli maçlarımız milli takıma hasret daha çok sahip çıkabilecek illerde oynanmalı örnek Konya şehri gibi.

0
Fikrini paylaşabilir, Yorum Yapabilirsinx
()
x